Příběh Terezky Knappové

Cílová částka: 15 855 Kč

107 %

Aktuálně vybráno: 17 000 Kč

Na co jsme už přispěli
Terezka Knappová s rodinou

První kontakt mezi Podpořit a příběhem Terezky vznikl v roce 2019, když nás oslovila Terezčina maminka Hanka s nápadem, jestli by jedním z našich příběhů mohla být právě pomoc pro Terezku. Terezčin příběh se tak stal vánočním příběhem Podpořit.cz v roce 2019 a podařilo se nám vybrat 15 000 Kč na pořízení sluchátek Forbrain a na lekce logopedie, které Terezce pomohli naučit se lépe mluvit a komunikovat s okolím.

Terezka je malá bojovnice, jejíž příběh začal komplikovaným porodem, po kterém lékaři zjistili, že miminko krvácí a téměř nedýchá. Terezka si prošla resuscitací, připojením na dýchací přístroje, řízenou hypotermií a čekala na chvíli, zda se její orgány zotaví. Tuto komplikaci se Terezce podařilo ustát, orgány se zotavily, avšak mozek zůstal nedokrvený a poškozený.

Terezka trpí dětskou mozkovou obrnou a její psychomotorický vývoj je opožděný. Pohyb byl pro Terezkou obrovskou neznámou do jednoho roku, tehdy se po prvé dokázala otočit ze zad na bříško. První dva roky skoro nedokázala reagovat na své okolí, a to ani na rodiče, hračky či lékaře. S neuvěřitelnou silou a pomocí rodičů se Terezka ve dvou letech začala zajímat o své okolí a pohybovat se na kolínkách. To navíc doplnila o hopkání. Díky tomuto posunu ji začalo bavit komunikování a objevování věcí v okolí.

Terezčina maminka: „Na začátku jsme od doktorů slýchávali neurčité nebo negativní prognózy o tom, že Terezka nebude chodit, že bude spíš ležáček.”

Terezka však ukázala lékařům, že určitě nebude ve svém životě jenom ležet a ve svých 5 letech se s oporou dokáže postavit a udělat malé krůčky. Dokonce se snaží i mluvit a komunikovat se svým okolím. To, co je důležité, tak že Terezka začíná dobře rozumět svým rodičům a ve svém pokroku pokračuje dál.

Tohle všechno by nebylo možné bez 100% péče rodičů a pravidelných rehabilitací, cvičení a lekcí logopedie. Z Terezky už je skoro předškoláček a o to více je komunikace s ostatními dětmi a okolím zásadní. Proto se Terezka učí vyjadřovat např. „kartičkovou metodou“, tedy tím, že se Terezka nejdříve naučí ukázat na to, co chce a dostává se tím pomalu do bodu, kdy se učí skládat věty.

Jelikož Terezka skoro nepoužívá její pravou ručičku, rodiče se s ní soustředí na ergoterapii a fyzioterapii. U jakýchkoliv postižení je nesmírně důležité cvičit a procvičovat, aby se tělo a posouvalo dál v jeho boji s určitým postižením. Terezka na své cestě bojuje jako obrovský hrdina a je pro nás všechny obrovskou inspirací!

Jednou ze zásadních překážek v rámci rehabilitací je to, že velká část z nich není proplacena zdravotní pojišťovnou. Terapie, které Terezce pomáhají jsou velice nákladné. Roční výlohy na základní péči Terezky jsou 500 000 Kč a všechny tyto náklady hradí rodiče.

Maminka Terezky nám také řekla: „Víme, že chodit bude a mluvit snad taky. Od malička poctivě cvičíme, každý malý pokrok máme těžce vydřený, ale stojí nám to za to.“

Rozhodli jsme se pomoci Terezce a jejím rodičům vybrat část peněz na rehabilitační pobyt v Klimkovicích. Celková částka rehabilitačního pobytu je 45 000 Kč.

Pojďme Terezku přiblížit k potřebnému rehabilitačnímu pobytu, aby se mohla naučit něco nového, a především se posunout zase o kus dál na své životní cestě! Aktuálně pro Terezku vybíráme 15 000 Kč!

Podpořte příběh

Po kliknutí na "Přispět na tento příběh" budete přesměrování na stránku s platbou.

Zámek Zabezpečeno SSL

Celkově darovaná částka
13 108 Kč

Na co šla podpora?

Sluchátka Forbrain a 5 lekcí logopedie - 13 108 Kč
Náhled

Jak rozdělujeme peníze?

Graf

91 % Přímo podpora

Celých 91 % předáme na podporu dobročinného příběhu.

7 % Pomoc na provoz NF

Díky těmto 7 % budeme moci pomáhat dalším a více příběhům i v budoucnu.

2 % Poplatek bance

Aby dar banka zpracovala, musí z něj 2 % ukrojit.

Nakupujte na internetu a přispějte lidem v nouzi

Až 25 % z ceny vašeho nákupu darujeme těm, kteří to potřebují.
Nezaplatíte nic navíc!

Navštívit web
Podpořit hrdina

Běžný nákup můžete proměnit na dobrý skutek ve více než 1 000 obchodech.

Mall
Booking
Knihy Dobrovský
Aliexpress
Deichmann