Příběh Štěpánka Vaňka

Cílová částka: 21 305 Kč

118 %

Aktuálně vybráno: 25 040 Kč

Na co jsme už přispěli
Štěpánek s maminkou

Štěpánek je malý klučina, který několik týdnů po porodu vypadal jako naprosto zdravé miminko. Časem však rodina pozorovala, že se nevyvíjí tak, jak by měl. Po čtyřech měsících od porodu Štěpánek vůbec neměl snahu vnímat okolí ani udržet hlavičku.

Doktoři Štěpánkovi diagnostikovali centrální svalovou hypotonii. Boj s takovou nemocí znamená pro rodiče i Štěpánka doživotní dřinu. V mnoha případech se jedná o neskutečný boj, který nenabývá konce. Po spoustě let se někteří pacienti nedokáží otočit, zvednout hlavu, sednout si, nebo se postavit na nohy a žít alespoň z části plnohodnotný život.

Štěpánek Vaněk

Rodiče i blízká rodina měla pocit, že se jim zbořil celý svět, ale se Štěpánkem se rozhodli s onemocněním bojovat a postarat se o to, aby byl jeho život kvalitnější. Štěpánek začal s intenzivním cvičením, které zahrnuje plavání a rehabilitace v lázních. Po 6 měsících se začaly objevovat první výsledky s vidinou hezčích zítřků. Intenzivní péči Štěpánek podstupoval 4 roky a zároveň bojoval i s dalším, očním postižením.

Radost a nadšení z prvních výsledků vystřídala další rána a zklamání. Lékaři diagnostikovali Štěpánkovi atypický autismus. K těmto dětem je nutné přistupovat individuálně a předcházet tak stavům jako je třeba sebepoškozování. I tím si Štěpánek prošel. Ani tehdy to však rodiče ani Štěpánek nevzdali a bojovali dál.

Díky tomu v pěti letech Štěpánek udělal své první krůčky a i jeho mentální stránka se začala pomalu zlepšovat. Štěpánek zvládne udělat několik krůčků a začal i více jíst. Po několika letech rodiče přišli na to, že Štěpánkovi pomáhá terapie s tzv. kosmickým oblečkem.

Začali tedy podstupovat intenzivnější terapie. Štěpánek začal nabírat sílu, více a více jedl a podstoupil i hippoterapii. Lékaři doporučili i delfinoterapii, která je však finančně velmi nákladná, avšak to je něco, s čím můžeme pomoct my všichni. Štěpánek potřebuje dlouhodobou podporu, díky které by se jeho zdravotní i mentální stav dlouhodobě a viditelně zlepšoval.

Vybraná částka bude použita na pořízení osobního automobilu VW Sharan, který bude pro Štěpánka a jeho maminku velkým pomocníkem na cestách za lékaři, na rehabilitace do školy a na výlety. Celková cena automobilu je 600 000 Kč a Štěpánek s maminkou mají přislíbený příspěvek 200 000 Kč od úřadu práce. Pojďme společně Štěpánkovi pomoct vybrat alespoň část peněz na nový vůz.

Podpořte příběh

Po kliknutí na "Přispět na tento příběh" budete přesměrování na stránku s platbou.

Zámek Zabezpečeno SSL

Celkově darovaná částka
10 000 Kč

Na co šla podpora?

Intenzivní 3 týdenní rehabilitační pobyt v Armandi Therapy clinic - 10 000 Kč
Náhled

Jak rozdělujeme peníze?

Graf

91 % Přímo podpora

Celých 91 % předáme na podporu dobročinného příběhu.

7 % Pomoc na provoz NF

Díky těmto 7 % budeme moci pomáhat dalším a více příběhům i v budoucnu.

2 % Poplatek bance

Aby dar banka zpracovala, musí z něj 2 % ukrojit.

Nakupujte na internetu a přispějte lidem v nouzi

Až 25 % z ceny vašeho nákupu darujeme těm, kteří to potřebují.
Nezaplatíte nic navíc!

Navštívit web
Podpořit hrdina

Běžný nákup můžete proměnit na dobrý skutek ve více než 1 000 obchodech.

Mall
Booking
Knihy Dobrovský
Aliexpress
Deichmann