Příběh seniorů ze stacionáře Domovinka

Cílová částka: 21 305 Kč

69 %

Aktuálně vybráno: 14 620 Kč

Na co jsme už přispěli
Domovinka Plzeň

Každý z nás má ve svém životě někoho, na koho se může kdykoliv obrátit. Někoho, s kým se může kdykoliv podělit o jeho radosti, nové zážitky anebo se mu svěřit, proč zrovna zažívá těžké chvíle. Pro většinu z nás jsou přátele a rodina neodmyslitelnou částí našich životů a jsou naši obrovskou oporou. Pokud se rozhlédneme okolo nás, zjistíme, že velká část seniorů žije sama. 

Jsme nesmírně rádi, že s touto smutnou realitou statečně bojuje plzeňská Domovinka, která zajišťuje úžasnou péči pro seniory. Ve stacionáři Domovinka se pracovníci starají o to, aby měli senioři zajištěnou sociální a zdravotní péči. 

Příběh Domovinky Plzeň se začal rýsovat již v roce 1998, když se paní Bohumila Hajšmanová rozhodla založit činnost Agentury domácí péče Domovinka. Vypráví, že registraci na domácí péči získala již v roce 1991, ale v té době zdravotní pojišťovny tyto výkony neproplácely. Poté se v jejím životě nastal zlom, který ji neumožnil vykonávat dosavadní práci ve FN Plzeň a rozhodla se pro práci „v terénu“. Paní Hajšmanová v roce 1998 začínala s novou prací spolu s její kolegyní a po více než 20 letech fungování zaměstnává 40 pracovníků, kteří zajišťují péči o seniory.

Mgr. Bohumila Hajšmanová Ředitelka Domovinky Plzeň 

„V polovině devadesátých let založila agenturu domácí péče v Plzni, jejíž nabídku služeb postupně s týmem svých kolegyň a kolegů zkvalitňuje  a rozšiřuje. Jako první ve svém oboru převzala certifikát shody systému managementu kvality s ISO 9001, přednášela na ZČU v Plzni i na odborných konferencích pro nelékaře a pracovníky v sociálních službách, na Pražském hradě ve Španělském sále obdržela prestižní ocenění Úspěšná firma v modelu START PLUS.“

V současné době Domovinka Plzeň poskytuje sociální služby v Plzni a v okrese Plzeň-Jih. V dubnu roku 2011 byl otevřen stacionář pro seniory. Nápad s otevřením stacionáře se zrodil na základě častých dotazů ze strany rodinných příslušníků klientů Domovinky, zda je k dispozici pobytové zařízení.  

Rodinní příslušníci či blízcí, kteří se starali o seniory v jejich nejbližším kruhu, si potřebovali odpočinout a hledali zařízení stacionárního typu. Tato myšlenka tedy vedla, k již zmiňovanému otevření stacionáře pro seniory v roce 2011. Stacionář Domovinka disponuje 29 lůžky a  5 místy denního stacionáře. Jeho fungování na týdenní a denní bázi je jediné svého typu v Plzni. Není se tak čemu divit, že o služby stacionáře je velký zájem.  

Klienti stacionáře se určitě nenudí, protože je pro ně vytvořeno domácí prostředí, a především v celé Domovince vládne skvělá a přátelská atmosféra. Pro klienty jsou  pořádány nejrůznější akce, do kterých se mohou zapojit rodinní příslušníci klientů, klienti z terénu a co je báječné, tak se zapojují i pracovníci z ostatních služeb Domovinky a jejich děti. Mezi oblíbené akce seniorů patří výlety do zoo, drakiáda nebo Mikulášská nadílka, během které si klienti stacionáře sami vyrobili masky a potom dětem udělali pořádnou nadílku!  

Služby pro klienty zajišťuje 40 zaměstnanců, kterými jsou všeobecné sestry, pracovníci v sociálních službách, sociální pracovnice, fyzioterapeutka a ergoterapeutka. V květnu 2010 Domovinka Plzeň převzala certifikát shody systému managementu kvality s požadavky ČSN EN ISO 9001 a byli prvním držitelem tohoto certifikátu ve svém oboru v ČR. V roce 2011 převzali prestižní ocenění Národní cena kvality ČR. 

Protože víme, jak moc zásadní je péče o lidi ve vysokém věku, rozhodli jsme se společně finančně podpořit Domovinku Plzeň!

Seniory ze stacionáře Domovinka rozveselí pejsek Hessy

Seniory z Domovinky každý všední den navštěvuje psí terapeutka jménem Hessy. Hessy je canisterapeut, tedy speciálně vycvičený psí kamarád, který dělá společnost a rozveseluje seniory. Canisterapeut dokáže pozitivně naladit osoby trpící psychickými poruchami, depresemi a dokáže pomoci i těm, kteří se cítí opuštění. Hessy musí dělat doprovod speciálně vyškolený psovod, který dbá a dohlíží na to, aby canisterapie měla pohodový průběh a pejsek nebyl příliš unavený. 

Canisterapie - Domovinka

Hessy byla vycvičená v Pomocných tlapkách, což je organizace, která cvičí nejen asistenční pejsky. Hessy je ve stacionáři Domovinka již 6 let a je to její druhý domov. Do každodenního života seniorům přináší chybějící lásku, přátelství a pocit vzájemné potřebnosti, která v tomto vysokém věku často schází. 

„Někteří klienti bez zvířat nedají ani ránu, takže je pro nás canisterapeut velmi důležitý.“ Říká Tereza Klausova, která v Domovince působí jako fundraiser. 

Paní ředitelka Mgr. Bohumila Hajšmanová dodává, že působení canisterapeuta není levná záležitost a Domovinka na ni nyní nemá dostatek finančních prostředků.

Společně tak můžeme zajistit seniorům jejich každodenní kontakt s pejskem Hessy, který jim dodává radost a energii do života, kterou tolik potřebují! Za 21 305 Kč se zajistí seniorům 100 hodin canisterapie a samozřejmě jedno velké balení granulí pro canisterapeutku Hessy, aby měla po celou dobu dostatek energie a mohla ji předávat těm, kteří to potřebují.

Podpořte příběh

Po kliknutí na "Přispět na tento příběh" budete přesměrování na stránku s platbou.

Zámek Zabezpečeno SSL

Celkově darovaná částka
15 281 Kč

Na co šla podpora?

Canisterapie pro seniory - 15 281 Kč
Náhled

Jak rozdělujeme peníze?

Graf

91 % Přímo podpora

Celých 91 % předáme na podporu dobročinného příběhu.

7 % Pomoc na provoz NF

Díky těmto 7 % budeme moci pomáhat dalším a více příběhům i v budoucnu.

2 % Poplatek bance

Aby dar banka zpracovala, musí z něj 2 % ukrojit.

Nakupujte na internetu a přispějte lidem v nouzi

Až 25 % z ceny vašeho nákupu darujeme těm, kteří to potřebují.
Nezaplatíte nic navíc!

Navštívit web
Podpořit hrdina

Běžný nákup můžete proměnit na dobrý skutek ve více než 1 000 obchodech.

Mall
Booking
Knihy Dobrovský
Aliexpress
Deichmann