Příběh Aničky Šmídové

Cílová částka: 16 350 Kč

110 %

Aktuálně vybráno: 18 060 Kč

Na co jsme už přispěli
Anička Šmídová v lázních Klimkovice

Anička Šmídová je mladá slečna, která už od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Po předčasném porodu ji postihla DMO ve formě spastické triparézy. Mozková obrna způsobila to, že Aničky pohybový vývoj je velmi opožděný.

První rok, kdy zdravé děťátko začíná pomalu chodit, se Anička dokázala jen plazit. Až ve třech letech se jí podařilo s oporou vůbec poprvé postavit. Po dalších třech letech zvládla po ortopedické operaci poprvé ujít krátkou vzdálenost s pomocí berliček. Dnes se Anička na delší vzdálenosti může pohybovat jen na invalidním vozíku. Kratší vzdálenost zvládne s pomocí francouzských holí.

Anička

Tím, že se Anička s touto nemocí narodila, sžila se s ní natolik, že jí to připadá naprosto přirozené. Nikdy ani nepřemýšlela, že by něco mělo být jinak. Změna přišla až tehdy, kdy Anička začala dospívat. Začala se více vídat se svými zdravými vrstevníky. Anička Šmídová: „Dá se říci, že jsem nikdy nepřemýšlela o tom, že by něco mělo být jinak.“

Anička se ale rozhodla, že nechce, aby se její onemocnění stalo v jejím životě překážkou. Chce s onemocněním bojovat. Pomáhá jí v tom její rodina a nejbližší přátelé. Má spoustu zájmů, kterým se věnuje. Svůj volný čas ráda vyplní požárním sportem, folklórem, focením nebo prací s počítačem. Anička studuje obor Informační technologie na obchodní akademii.

Anička potřebuje dlouhodobou podporu, kterou ji společně můžeme dát. Aby se její zdravotní stav zlepšoval a Anička se jednou zcela postavila na vlastní nohy, je nutné hradit pravidelné rehabilitace, které bohužel neproplácí zdravotní pojišťovna. Proto jsme se rozhodli Aničce pomoct s naším Nadačním fondem Podpořit. Vybrané peníze budou použity na neurorehabilitační cvičení v ARCADA ve Zlíně.

Jedinečný program v centru ARCADA vznikl ve spolupráci těch nejzkušenějších terapeutů s dlouholetou praxí. Intenzivní neurorehabilitační program funkčního posilování je ucelený soubor  cvičení na neurofyziologickém podkladě, kde hlavními bonusy jsou: normalizace svalového tonu, posílení svalů, integrace správných pohybových stereotypů a zlepšení posturálních funkcí. 

Podstatou cvičení je 3 hodinová každodenní terapie vycházející z poznatků, že opakovaným cvičením konkrétního pohybu lze dosáhnout vytvoření nového nervového okruhu a výrazně zlepšit senzomotorické funkce, které jsou narušeny například v důsledku DMO, úrazů mozku, apod.

Program zároveň využívá speciální stabilizační / kosmický / obleček, který výrazně zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení a ulehčuje nácvik motoriky. Výhodou oblečku je, že poskytuje pacientovi odlehčení a stejně tak fixaci, což poskytuje jedinečnou možnost terapie ve vertikální poloze. 

Nekorektní postavení a držení těla nekorektní postavení trupu pacienta např. s DMO způsobuje nesprávnou propriocepci. Pomocí Therasuit oblečku může být korigovaná do správné pozice. V rámci individuálního cvičení fyzioterapeut s klientem postupně prochází jednotlivými cvičebními jednotkami, které jsou individuálně nastaveny dle jeho potřeb.

Jednotlivé fáze 3 hodinové rehabilitace metodou TheraSuit ® Method:

  • Nahřívání spastických či hypertonických svalů 
  • Redukce napětí, smyslové integrační techniky
  • Neuromobilizace horních a dolních končetin 
  • Procvičování a zpevňování svalových pohybových skupin
  • Statická i dynamická stabilizace pohybového aparátu
  • Potlačení patologických pohybových vzorců
  • Přenášení hmotnosti těla, nácvik chůze a soběstačnost

 

Rozsah programu se nastavuje individuálně po konzultaci s rodičem a s ohledem na specifické potřeby klienta, s využitím všech terapeutických možností, zkušeností a vybavení centra ARCADA. Všechny terapie jsou navrženy tak, aby se synergicky propojovaly a tím maximalizovaly úspěšný léčebně-rehabilitační efekt. 14 denní cvičení cyklus (celkem 10 cvičebních dnů) stojí 36.000,- Kč.

Společně pro Aničku vybíráme 16 350 Kč, abychom ji pomohli na cestě za jejím snem, a to jednou se postavit na vlastní nohy! Tato částka pokryje část ceny z 10 cvičebních dnů. 

Podpořte příběh

Po kliknutí na "Přispět na tento příběh" budete přesměrování na stránku s platbou.

Zámek Zabezpečeno SSL

Celkově darovaná částka
115 138 Kč

Na co šla podpora?

10 cvičebních dnů v centru ARCADA - 17 060 Kč
Neurorehabilitace v lázních Klimkovice - 80 319 Kč
Příspěvek na ortézy a rehabilitace - 17 759 Kč
Náhled

Jak rozdělujeme peníze?

Graf

91 % Přímo podpora

Celých 91 % předáme na podporu dobročinného příběhu.

7 % Pomoc na provoz NF

Díky těmto 7 % budeme moci pomáhat dalším a více příběhům i v budoucnu.

2 % Poplatek bance

Aby dar banka zpracovala, musí z něj 2 % ukrojit.

Nakupujte na internetu a přispějte lidem v nouzi

Až 25 % z ceny vašeho nákupu darujeme těm, kteří to potřebují.
Nezaplatíte nic navíc!

Navštívit web
Podpořit hrdina

Běžný nákup můžete proměnit na dobrý skutek ve více než 1 000 obchodech.

Mall
Booking
Knihy Dobrovský
Aliexpress
Deichmann