Zdravím všechny příznivce PODPOŘIT.CZ

Dovolte mi se představit. Jmenuji se Anna, je mi 19 let, jsem studentkou střední školy oboru informační technologie. Stala jsem se členkou týmu podpořit.cz a ráda vám prostřednictvím článků předám jak zkušenosti tak nové informace a poznatky. Po tom co jsem se předčasně narodila mi byla diagnostikována dětská mozková obrna – spastická triparéza. Měla jsem opožděný pohybový vývoj a když mi byl jeden rok, narozdíl od svých zdravých vrstevníků, kteří se učili první krůčky, jsem se dokázala pouze plazit. Až ve třech letech jsem se s oporou dokázala postavit. V šesti letech po ortopedické operaci jsem se naučila první krůčky za pomoci berliček. Nyní dokáži na kratší vzdálenosti chodit s francouzskými holemi a na delší trasy využívám invalidní vozík. 

K lepší chůzi mi napomáhají ortopedické ortézy z Vídně a taky operace kolen a kotníků, kterou jsem podstoupila minulý rok.

Svůj handicap beru jako součást sebe a myslím, že mi není až tak velkou překážkou aneb když se chce všechno nějak jde. 🙂 Nebylo tomu tak, ale vždycky musím říct, že v dětství jsem nějaký problém vůbec nevnímala, všechno se změnilo po nástupu do školky kdy začal kolotoč vysvětlování, odpovědi na stejné otázky pořád dokola, půjčování všeho co bylo kolem mě jiného. Dá se to zvládnout v klidu, ale pro mě to je asi na tom všem to nejtěžší. Proto prosím všechny, pokud máte v rodině dítě, které ten problém vnímá, vysvětlujte a snažte se mu ten život co nejvíce zpříjemnit. Ne každý to zvládne. S vaší pomocí se bude cítit mnohem lépe.

Od malička jsem absolvovala několik rehabilitačních pobytů po celé ČR a musím říct, že je to opravdu znát. Každý pobyt přinesl něco nového.

Potom co jsem nastoupila do školky společně se svojí asistentkou jsem se začala rozvíjet jak po psychické tak fyzické stránce a poznávala dětský svět. Poté přišla na řadu základní škola, kterou jsem zvládla sama s občasnou pomocí a samozřejmě s úpravami, které jsou na domluvě jak se speciální poradnou tak s ředitelem a učiteli. Začaly pubertální léta a bez menších problémů jsem dokončila základní školu. Střední školu studuji třetím rokem s pomocí asistenta pedagoga a doporučením se speciálního centra pro handicapované. Baví mě to a ten studentský život  je taky moc fajn. 

Když zrovna nestuduji, nepracuji nebo necvičím tak ráda trávím čas s přáteli a rodinou. Ráda jezdím na koni, zajímám se o požární sport, hudbu a focení a to buď jako modelka nebo jako fotografka. 

Zkrátka já svůj život neprožívám, ale žiju. A tohle bych přála úplně každému, proto prosím nebuďte k nám vozíčkářům lhostejní a berte nás mezi vás. Jsme jiní, přesto normální a chceme žít společně s vámi všemi.

Děkuji, že jste si přečetli moji životní cestu a budu se těšit na další články, které vám budu moci předat.

Anna | Podpořit.cz

Zdroj: Můj život sám

Nakupujte na internetu a přispějte lidem v nouzi

Až 25 % z ceny vašeho nákupu darujeme těm, kteří to potřebují.
Nezaplatíte nic navíc!

Navštívit web
Podpořit hrdina

Běžný nákup můžete proměnit na dobrý skutek ve více než 1 000 obchodech.

Mall
Booking
Knihy Dobrovský
Aliexpress
Deichmann