Příběh Nepanikař, který pomáhá lidem zvládat deprese

Cílová částka: 16 000 Kč

0 %

Aktuálně vybráno: 0 Kč

Veronika Kamenská s aplikací Nepanikař

Téma deprese je v České republice stále z velké části „zakázané slovo”. I přesto, že statistiky ukazují, především po coronavirovém krizi, že nárůst lidí s depresemi roste, pořád se nemůže naše společnost přenést přes jakousi pomyslnou bariéru. Psychickými problémy se v ČR léči desetina populace a čísla stále narůstají, stejně jako pokusů o sebevraždu. Věříme, jak nesmírně důležité je zvyšovat povědomí lidí o tomto tématu, a proto jsme se rozhodli pro spolupráci s úžasným projektem Nepanikař.

nepanikař aplikace

Jak vznikla aplikace Nepanikař

Nepanikař vzniklo v roce 2019 v návaznosti na příběh Veroniky Kamenské, která projekt založila. Veronika si sáhla na dno, když prožila traumatickou událost, která vedla ke vzniku posttraumatické stresové poruchy a následně až k pokusu o sebevraždu.

Veronika Kamenská, zakladatelka Nepanikař: „Já sama jsem takovou aplikaci nejvíc potřebovala před čtyřmi lety, když jsem se cítila velmi špatně. Nakonec jsem ji vytvořila v návaznosti na to čím, jsem si prošla, když už jsem byla stabilizovaná. Chtěla jsem hlavně pomoct jiným, protože jsem viděla, že psychologická pomoc u nás není volně dostupná. Do velké míry jsem přitom vycházela z vlastní zkušenosti, i proto jsem chtěla, aby byla aplikace postavená na tom, čím jsem si sama prošla.“

Veronika Kamenská s aplikací Nepanikař

Jelikož si Veronika prošla těžkým obdobím s duševním onemocněním, po stabilizaci jejího stavu se rozhodla pomáhat lidem, kteří se ocitnou v duševní krizi stejně jako ona v minulosti. Oslovila svého kamaráda, který studoval informatiku a rozhodli se naprogramovat a dát podobu Nepanikař spolu s radami od zkušených psychologů a osob zasažených duševním onemocněním.

Tak vznikla mobilní aplikace, která je dostupná ve 176 zemích po celém světě, je přeložena do 9 jazyků a pomáhá více než čtvrt miliónům lidí zdarma! Od svého založení aplikace ušla velký kus cesty a každým rokem se zdokonaluje. Dokonce získala hned několik ocenění jako Cena Gratis Tibi, Forbes 30 pod 30 nebo Cenu ministra školství.

nepanikař aplikace

Co aplikace Nepanikař umí

Uživatelé aplikace mají k dispozici anonymní chatovací a e-mailovou poradnu a Mapu pomoci, která obsahuje okolo 1 500 kontaktů na psychoterapeuty, psychiatry, pedagogicko-psychologické poradny a krizová centra. V letošním roce Nepanikař přidalo do své aplikace nabídku on-line terapií, které mají za úkol usnadnit a nabídnout možnost lidem spolupracovat s odborníky. Zásadním posláním aplikace je seznámení a vzdělání široké veřejnosti s tématem duševního zdraví prostřednictvím workshopů.

Před pandemií COVID-19 tyto workshopy realizoval tým Nepanikař v rámci akcí pro veřejnost nebo na akcích jiných organizací. Během distanční výuky tyto workshopy probíhaly ve školách po celé ČR! Aktuálně Nepanikař dělá online webináře, které se zaměřují na relaxaci a syndrom vyhoření.

Nepanikař

Vzhledem k nárůstu zájmu a stažení aplikace Nepanikař se také rozšiřuje tým tohoto projektu. V současné době v Nepanikař působí přes 50 dobrovolníků! Mezi těmito dobrovolníky jsou studenti oborů psychologie, sociální práce, psychologové, sociální pracovníci, kteří každý pracovní den zdarma pomáhají lidem. Na základě komunikace s lidmi, kteří používají aplikaci, jsou každý den svědky příběhů plných trápení a těch nejčernějších myšlenek, jaké si umíme představit. Každý den zachraňují životy a každý den se setkávají s lidmi, kteří přemýšlí nad sebevraždou.

Tým Nepanikař je denně součástí životů stovek lidí, kteří si prochází těžkým životním obdobím. Tým nepanikař je připravený jim pomoci a dát jim tu největší možnou podporu.

nepanikař aplikace

Jak můžeme pomoct?

V tuto chvíli potřebuje podporu právě tým Nepanikař, který svůj provoz hradí z přijatých darů. Vzhledem k nárůstu uživatelů aplikace Nepanikař je potřeba zajistit supervizi poradců chat poradny. Tato supervize poradců stojí 16 000 Kč. Pojďme společně zajistit tuto částku, abychom podpořili tento úžasný projekt a zároveň osoby, které v tuto chvíli bojují s duševním onemocněním.

V současnosti všichni žijeme ve velice náročné době a každého z nás ovlivňují stovky faktorů z vnějšího i našeho vnitřního prostředí. Nikdo z nás neví, kdy bude potřebovat odbornou pomoc v podobě psychologa. Je důležité myslet na to, že terapie není něco, za co by se měl člověk stydět. Právě naopak…

Stáhnout aplikaci z App Storu

Stáhnout aplikaci z Google Play

Stáhnout aplikaci z Huawei AppGallery

Podpořte příběh

Po kliknutí na "Přispět na tento příběh" budete přesměrování na stránku s platbou.

Zámek Zabezpečeno SSL

Jak rozdělujeme peníze?

Graf

91 % Přímo podpora

Celých 91 % předáme na podporu dobročinného příběhu.

7 % Pomoc na provoz NF

Díky těmto 7 % budeme moci pomáhat dalším a více příběhům i v budoucnu.

2 % Poplatek bance

Aby dar banka zpracovala, musí z něj 2 % ukrojit.

Nakupujte na internetu a přispějte lidem v nouzi

Až 25 % z ceny vašeho nákupu darujeme těm, kteří to potřebují.
Nezaplatíte nic navíc!

Navštívit web
Podpořit hrdina

Běžný nákup můžete proměnit na dobrý skutek ve více než 1 000 obchodech.

Mall
Booking
Knihy Dobrovský
Aliexpress
Deichmann